Drevené koryto

Autor: Milan Čarňanský | 5.3.2012 o 7:00 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  468x

Dozrela doba a aj ja som sa rozhodol aktívne zapojiť srdce, hlavu, všetky svoje schopnosti a tak zmeniť politickú scénu na Slovensku.

Mnoho ľudí vycítilo, že dochádza k čisteniu Augiášovho chlieva, preto sa nás tak veľa vrhlo do volieb. Aby som nezanikol v tom dave, bolo mi jasné, že v prvom rade musím upútať.

Stranu som vybudoval na téze: v predvolebnom boji všetci len sľubujú a útočia jeden na druhého. V tom je vlastne kameň politickej nestability na Slovensku. Ja som išiel na to z druhej strany a predvolebnú rétoriku postavil na povolebnom politickom realizme.

Na základe toho nepotrebujem širokú stranícku základňu, nepotrebujem milióny na kampaň, nepotrebujem získať známe tváre zo spoločenského života. Jediné čo potrebujem je ťahúň. A takého som našiel.

Sused. Je starý, o nič sa nezaujíma a svojím životom dokonale zapadol do mojej teórie. Štyridsať rokov žil v socializme, ľavicové otázky mu teda neboli cudzie. Po rodičoch je kresťanom, v rodnom liste ma zapísanú slovenskú národnosť, a to aj napriek tomu, že po druhej svetovej vojne žil desať rokov na maďarskom pomedzí. Vychoval štyri deti, ktoré mu pravidelne brali dôchodok, ešte ho aj pritom tĺkli a nadávali, no on to bral ako súčasť života, čo naznačuje vplyvy liberalizmu v jeho výchovných metódach. Od narodenia je pravičiar, všetko robí pravou rukou. A má deväťdesiat deväť rokov.

Naozaj je to ťahúň, s ktorým vytvorím koalíciu s kýmkoľvek. Musíme si povedať na rovinu, že v koalíciách nejde o názory, vždy ide o korytá. A o tomto je, priatelia.

Všetko vyzeralo tak nádejne, no sused ma podrazil. Zomrel pred voľbami. A s ním zomrela aj moja nádej na poriadne koryto.

Na pamiatku mojich politických ambícii si kúpim aspoň malé, drevené.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?