Vnútorná radosť

Autor: Milan Čarňanský | 27.6.2011 o 7:00 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  795x

Mám za sebou vydarený víkend. Zdalo sa mi, že som ho prežil plnohodnotne. Chvíľu som o tom bol aj presvedčený. Nechápem, prečo zdanie dokáže skoro vždy podkopnúť nohy.  

V sobotu ma odhodlanie robiť niečo prospešné, vyhnalo zrána na chatu. Dlho som tam nebol. Vidieť to bolo už na prvý pohľad. Tráva by šteklila na brade aj žirafu. Tu bol priestor na moju sebarealizáciu.

Podotýkam, že je tam zlý terén a tak kosíme klasicky. Nahuckal som kosu. Vrhla sa na trávu a od šťastia až zvonila. Hrdé hlavy padali. Bol som mokrý. Od potu a dažďa. Nevadilo. Nadrel som sa ako kôň. Nevadilo. Poobzeral som sa. Okolo mňa ležala krásna, vykosená lúka. Zaliala ma vnútorná radosť. Taký dobrý pocit.

Tá túžba, čo ma držala od rána neodchádzala. Tak som vyrazil k rybníku. Počasie malo hnačku, z opatrnosti som si vybral lov na prívlač. To sa ide naľahko, rýchlo sa môžem schovať pred dažďom.

Šťastena mi musela spadnúť do nohavíc, držala sa ma pevne. Za dve hodiny som zasekol tri šťuky. Najmenšia mala päťdesiat centimetrov. Je to neopakovateľné a nádherné, keď sa plynulý a ladný pohyb silónu zasekne, udica zatancuje a vy viete, že sa blyskáč schoval v nejakej papuli. Šťuka je prefíkaná a veľká bojovnica. Robí vývrtky, trhá sa, vzpiera, nechá vláčiť s telom priečne proti ťahu, robí aj nemožné, aby sa odtrhla. A do poslednej chvíle. Neušla mi ani jedna. Rástol som od vnútornej radosti.

Tá radosť si so mnou ľahla aj do postele. Hladkala ma po hlave, kým som nezaspal. Uprostred noci som sa strhol a posadil. Došlo mi, že za jeden deň som zlikvidoval porast a tri šťuky. A ešte som bol na to aj hrdý.

Chvíľu som sa ospravedlňoval tým, že šťuky skončili naspäť v rybníku a tráva po čase opäť vyrastie. No pre istotu som vykázal vnútornú radosť do kúta, kde tichučko fňukala.

Tuším, že si budem musieť nájsť inú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?