Drevené koryto

Autor: Milan Čarňanský | 5.3.2012 o 7:00 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  495x

Dozrela doba a aj ja som sa rozhodol aktívne zapojiť srdce, hlavu, všetky svoje schopnosti a tak zmeniť politickú scénu na Slovensku.

Mnoho ľudí vycítilo, že dochádza k čisteniu Augiášovho chlieva, preto sa nás tak veľa vrhlo do volieb. Aby som nezanikol v tom dave, bolo mi jasné, že v prvom rade musím upútať.

Stranu som vybudoval na téze: v predvolebnom boji všetci len sľubujú a útočia jeden na druhého. V tom je vlastne kameň politickej nestability na Slovensku. Ja som išiel na to z druhej strany a predvolebnú rétoriku postavil na povolebnom politickom realizme.

Na základe toho nepotrebujem širokú stranícku základňu, nepotrebujem milióny na kampaň, nepotrebujem získať známe tváre zo spoločenského života. Jediné čo potrebujem je ťahúň. A takého som našiel.

Sused. Je starý, o nič sa nezaujíma a svojím životom dokonale zapadol do mojej teórie. Štyridsať rokov žil v socializme, ľavicové otázky mu teda neboli cudzie. Po rodičoch je kresťanom, v rodnom liste ma zapísanú slovenskú národnosť, a to aj napriek tomu, že po druhej svetovej vojne žil desať rokov na maďarskom pomedzí. Vychoval štyri deti, ktoré mu pravidelne brali dôchodok, ešte ho aj pritom tĺkli a nadávali, no on to bral ako súčasť života, čo naznačuje vplyvy liberalizmu v jeho výchovných metódach. Od narodenia je pravičiar, všetko robí pravou rukou. A má deväťdesiat deväť rokov.

Naozaj je to ťahúň, s ktorým vytvorím koalíciu s kýmkoľvek. Musíme si povedať na rovinu, že v koalíciách nejde o názory, vždy ide o korytá. A o tomto je, priatelia.

Všetko vyzeralo tak nádejne, no sused ma podrazil. Zomrel pred voľbami. A s ním zomrela aj moja nádej na poriadne koryto.

Na pamiatku mojich politických ambícii si kúpim aspoň malé, drevené.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?