Drevené koryto

Autor: Milan Čarňanský | 5.3.2012 o 7:00 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  487x

Dozrela doba a aj ja som sa rozhodol aktívne zapojiť srdce, hlavu, všetky svoje schopnosti a tak zmeniť politickú scénu na Slovensku.

Mnoho ľudí vycítilo, že dochádza k čisteniu Augiášovho chlieva, preto sa nás tak veľa vrhlo do volieb. Aby som nezanikol v tom dave, bolo mi jasné, že v prvom rade musím upútať.

Stranu som vybudoval na téze: v predvolebnom boji všetci len sľubujú a útočia jeden na druhého. V tom je vlastne kameň politickej nestability na Slovensku. Ja som išiel na to z druhej strany a predvolebnú rétoriku postavil na povolebnom politickom realizme.

Na základe toho nepotrebujem širokú stranícku základňu, nepotrebujem milióny na kampaň, nepotrebujem získať známe tváre zo spoločenského života. Jediné čo potrebujem je ťahúň. A takého som našiel.

Sused. Je starý, o nič sa nezaujíma a svojím životom dokonale zapadol do mojej teórie. Štyridsať rokov žil v socializme, ľavicové otázky mu teda neboli cudzie. Po rodičoch je kresťanom, v rodnom liste ma zapísanú slovenskú národnosť, a to aj napriek tomu, že po druhej svetovej vojne žil desať rokov na maďarskom pomedzí. Vychoval štyri deti, ktoré mu pravidelne brali dôchodok, ešte ho aj pritom tĺkli a nadávali, no on to bral ako súčasť života, čo naznačuje vplyvy liberalizmu v jeho výchovných metódach. Od narodenia je pravičiar, všetko robí pravou rukou. A má deväťdesiat deväť rokov.

Naozaj je to ťahúň, s ktorým vytvorím koalíciu s kýmkoľvek. Musíme si povedať na rovinu, že v koalíciách nejde o názory, vždy ide o korytá. A o tomto je, priatelia.

Všetko vyzeralo tak nádejne, no sused ma podrazil. Zomrel pred voľbami. A s ním zomrela aj moja nádej na poriadne koryto.

Na pamiatku mojich politických ambícii si kúpim aspoň malé, drevené.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?