Zaparkované hlasy

Autor: Milan Čarňanský | 5.11.2012 o 7:00 | Karma článku: 9,37 | Prečítané:  275x

Akosi sme si zvykli, a prevláda názor, že politici sa o nás zaujímajú iba pred voľbami. Je to zastaraný a spiatočnícky názor.  

Moderná doba tlačí na pílu času, progresívni politici sú si toho vedomí a tak sa o svoje ovečky starajú neustále. Dobre, nie som naivný. Neustále sa starajú o ich hlasy.

Svet sa mení, delenie na pravicu a ľavicu je minulosťou, je čoraz ťažšie presvedčiť ľudí na základe kresťanských zásad či vyznávania liberálnych názorov. A to už nehovorím o národnostnej otázke, v čase keď hranice čoraz viac strácajú kontúry. Volebné víťazstvo už nezaistí ani podpora etnickej kedysi menšiny.

Komunálni politici objavili veľkú skupinu voličov, ktorú spája rovnaký záujem. Ide o geometricky sa rozrastajúcu sa masu hlasov majiteľov motorových vozidiel.

Veľkým problémom, okrem vysokých cien palív, je parkovanie. Za pokojné odstavenie auta je jeho majiteľ schopný urobiť čokoľvek. Aj odhodiť svoj hlas do urny.

Spišská Nová Ves sa pomaly ale isto mení na mesto parkovacích plôch. Sú všade. Sú kvalitné. Sú nové. A dajú sa z nich vytĺcť aj peniaze.

Spoplatňovať sa dá aj veľmi eticky. Obyvatelia s trvalým bydliskom, ktorí majú parkovisko rovno pred dverami, sú zvýhodnení. Ročné parkovacie známky majú výrazne lacnejšie. Akurát, že musia byť zároveň aj majiteľmi áut.

Nie všetci vlastnia auto. Ale skoro všetci majú príbuzných. Aj z ďaleka. A tí chodia autami. A trávia na návšteve alebo starostlivosťou o starých a nevládnych, dlhé hodiny, niekedy aj dni. A parkovací moloch žerie.

Chápem, že ideálne riešenie neexistujú. Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Čo tam po trieskach, keď je masa majiteľov áut spokojná. Nemusí premýšľať. Odovzdane kráča za budovateľmi parkovísk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?