Nepotrebné veci

Autor: Milan Čarňanský | 14.10.2013 o 7:00 | Karma článku: 11,86 | Prečítané:  612x

Nech mi nik nehovorí, že nemá syndróm sysľa. U každého z nás je rozvinutý inak, každý lipneme na niečom inom. A tak hrabeme ku sebe.  

Je až neuveriteľné, koľko vecí za svojho života používame, koľko veľa vecí sme získali, stali sa naším vlastníctvom, tešili sme sa z nich, používali, no potom sa pokazili, zostarli, alebo nás zaujalo niečo iné.

Nejakú dobu tie veci stáli na svojom mieste, diskrétne na nich sadal prach, z času na čas sme si uvedomovali, že nám prekážajú, no stále na nás žmurkali neviditeľnými očami, no už v nás nikdy nevzbudili záujem. Ten naozajstný.

Časom niekto dostal nápad odpratať nepotrebnosti z dosahu. A tu nastúpil syndróm sysľa. Hlavu máme v zmätku, pripomíname si okamihy, keď nám bolo s tou vecou dobre, ako nám pomáhala, uľahčovala život a keď je zmätok v hlave dostatočne veľký, tak vec neskončí v odpadkoch, ale putuje do pivnice, do škatúľ na povale, alebo skončí v skrini v garáži.

Čas má medzitým natiahnuté jazdecké čižmy a opäť niekto (pri vlastných veciach nikdy to nie sme my) navrhne, aby sa urobil poriadok a zbytočnosti sa povyhadzovali.

Na začiatku možno existuje chabý pokus: Veď sa ešte zídu. Počul som názor, že vecí, ku ktorým sme sa za rok nevrátili, spokojne môžeme vyhodiť. Keď je človek k tomu prinútený, vylezie na povalu, strčí telo do pivnice, alebo rozhádže veci v garáži na dlážku a začne triediť.

Nie je to ľahká robota. Každá vec na svoj príbeh, je oblepená spomienkami, bráni sa, aj keď nemá ruky, nohy a nevie kričať. Človek však vie, že musí urobiť nové miesto pre staré veci. Aby aj tie po čase proti ich vôli vyhodil.

V posledných mesiacoch sa to na mňa zosypalo z každej strany. Dostal som sa do zložitej životnej situácie. Potreboval som pomoc. Vždy som mal veľa priateľov a známych. Stačila však táto situácia a nemusel som sa trápiť s triedením a vyhadzovaním.

Ľudí na rozdiel od vecí nemusíte vyhadzovať. Odvrátia sa od vás sami. Teraz sa cítim ľahko. S prečistenými vzťahmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?