Záchod (fejtón)

Autor: Milan Čarňanský | 22.4.2014 o 7:00 | Karma článku: 5,48 | Prečítané:  914x

Priznám sa vám, že občas mávam zvláštne predstavy. Keď ma taká myšlienka chytí, je dosť neodbytná a tak sa stávam pred ňou bezmocným. V tých chvíľach sa mením na niekoho iného, alebo robím to, čo som nikdy nerobil.

Najnovšie ma prenasledoval záchod. Úprimne, koľkí ste sa zamysleli nad jeho životom? A pritom s ním prichádzame denne do styku a nie hocijakého, ale doslovne do intímneho styku. Jeho osud nám nemôže byť ľahostajný, veď je súčasťou každého z nás.

V prvom momente mi napadla bezmocnosť. Záchody sú totálne bezmocné. Vyrobia ich a podobajú sa ako vajce vajcu a pritom by chceli byť tak odlišný jeden od druhého, žiadna uniformita. Potom sa ocitnú medzi ľuďmi, o ktorých nič nevedia, a ktorí ich pripravia o pokoj a pohodu.

Záchod sa stáva doslova otrokom. Je neustále nútený pracovať, furt byť pripravený poslúžiť. Keby ľudia tak nezmyselne nemilovali dovolenky, tak by sa zodrel od roboty. Okrem toho má monotónnu prácu. Dalo by sa povedať, že jeho život je na hovno. Prepytujem za výraz.

Netvrdím, že si ho nemôže spestriť mimopracovnými aktivitami. Napríklad tajomstvami domu. Hádky sa do tajomstiev nezapočítavajú, keďže o nich hneď vedia susedia. Ale záchod dobre pozná úzkostné stavy a obavy o tehotnosť, jedine záchod je nemým svedkom nevery, len on pozná do hĺbky bolesť z týrania blízkou osobou, je dokonale oboznámený o všetkom pri nešťastnej láske, depresiách, bulímiach, iba doň padajú slová z intímnych telefonátov, záchod je ideálny svedok pri vykradnutí bytu. Jednoducho povedané záchod je vždy na svojom mieste.

Možno sa nazdávate, že je priam zákonité, aby vzniklo medzi záchodom a užívateľmi citové puto, ale možno patríte medzi ľudí, ktorí tvrdia, že to nie je možné, lebo záchod nie je schopný citov, pretože je studený. Omyl, on len nemá záujem prejaviť city. Z jednoduchého dôvodu. Denno-denne na vlastné oči vidí odvrátenú tvár ľudí.

Môžeme skonštatovať, že záchod má veľmi ťažký život, asi je to tým, čím sa napĺňa a čo zažíva. Keby mal uši, mohli by sme mu povedať, ako ho ľutujeme. Keby mal ústa, možno by nám odvrkol, aby sme sa na neho nepovyšovali, že sme si veľmi podobní.

Najlepšie čo môžete urobiť, je byť so záchodom zadobre. Ako s niektorými ľuďmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?