Lásky života (fejtón)

Autor: Milan Čarňanský | 7.7.2014 o 7:00 | Karma článku: 4,52 | Prečítané:  761x

Mám veľmi dobrého kamaráta Fera, ktorý na rozdiel od mnohých iných našiel zmysel života. Podľa neho je podstatou bytia silný cit. Nie k vlasti, k ľudstvu, ale len k manželke a autu.

Ak na niečo Fero príde, tak sa toho drží zubami, nechtami. Na všetko prichádzal a prichádza postupne. Samozrejme, že na veľa vecí nestihne prísť, lebo medzitým zomrie.

K svojej žene neprišiel cielene, ani cit ho k nej nedošikoval. Ona priviedla seba k nemu. – Počúvaj, Fero, ja som taká škaredá, že ma nik nechce. Zober si ma.

– Prečo?

– Ani jeden chlap na mňa nepozrie. Budem ti verná celý život.

– Beriem.

Zobral. Mal ju na krku po zvyšok dní. A tiež pochopil, že neklamala. Ani jeden chlap na ňu nepozrel, nik sa s ňou nerozprával.

Druhou láskou jeho života sa stalo auto. K nemu prišiel inou cestou ako ku žene. Auto si vyberal sám. Na ulici videl, ako ľudia nadávajú a kopú doňho. Zahľadel sa a bol by prisahal, že naňho žmurklo reflektormi. Tak ho kúpil.

Zamilovať sa do auta je celkom masový jav. Milióny ľudí mláti deti, na partnera ledva pozrie a pocit šťastia pociťuje, len keď sa vyváža v aute. Fero na rozdiel od iných k autu prechovával naozajstnú lásku. Nekupoval každý rok nové. Jeho neopustila žena a on neopustil auto. Žena starla, auto hrdzavelo a Fero mal naplnený život.

Ale nič netrvá večne. Ráno vyzeralo ako každé ráno v jeho doterajšom živote. Vstal, raňajkoval a so zrolovanými viečkami sa kochal z prítulnosti ženy. Čas ho nasúkal do topánok a pohnal do garáže, aby mohol upaľovať do práce.

Lenže hľadel do prázdneho priestoru. Toľko prázdnoty ešte v živote nevidel. Cítil, ako sa mu vlasy zježili a pravdepodobne osiveli. Prepadol panike. Udalosť ohlásil najprv žene, potom polícii a tak utekal do roboty.

Na parkovisku pred firmou stálo auto. Samé sem neprišlo, to vedel. A už vedel, že naňho včera zabudol a domov išiel po vlastných. Tiež vedel, že do jeho života vstúpila nová láska. Povýšili ho. Aj plat mu narástol.

A on nedokázal myslieť na nič iné, ako na tú hŕbu ligotavých nezbedníkov. A Fero už vie, že autá hrdzavejú, ženy umierajú, iba peniaze tu budú naveky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?